RSS
poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Wiele osób marzy o tym, aby podjąć próbę wspinaczki. Niemniej jednak część z nas obawia się, że sport ten jest zbyt niebezpieczny i ekstremalny oraz, że obliguje śmiałków do posiadania doskonałej kondycji fizycznej. Wspinaczka polega na wdrapywaniu się na wzniesienie wszystkimi osiągalnymi trasami.

Dla jednych nurkowanie jest sportem, inni uważają natomiast, że jest opcją na przeżycie wspaniałej przygody. Pod wodą można, bowiem rozpoznać interesujące zakamarki jezior, mórz i pozostałych zbiorników wodnych. Zgłębianie tajników podwodnego świata można zacząć z podstawową aparaturą, czyli maską, fajką i płetwami. Jeżeli nie mamy możliwości, żeby oddychać pod wodą, zbyt wiele zobaczyć się jednak nie da. Interesującą alternatywą jest, więc nurkowanie z butlą ze sprężonym tlenem. Ona właśnie przyczynia się do tego, że możemy bez porównania dłużej przebywać pod wodą.

Opierając się na starożytnych szkołach zawartych w piśmie o jodze, medytacja w prawdziwym znaczeniu stanowi medytację o Najwyższej Prawdzie Absolutnej. Ustawienia siedzące (asany), treningi prawidłowego oddechu, jak również zabiegi kundalini- jogi, jak wznoszenie powietrza bytu, to jedynie sposoby przed medytacyjne. Były one stosowane przez joginów - zwłaszcza w odległych latach, lecz dzisiaj nie ma sprzyjających okoliczności do wykonywania następujący praktyk.

niedziela, 17 kwietnia 2016
Sztanga kojarzy się przede wszystkim z barczystymi facetami, którzy rozbudowują bicepsy na siłowni, aniżeli z zajęciami fitness. Jeśli Tobie także kojarzy się taki obraz, zajęcia magic bar nie zabrzmią zbyt zachęcająco. Trzeba jednak popracować nad zmianą takiego wyobrażenia, ponieważ zajęcia ze sztangą są odpowiednie dla każdego oraz dają możliwość wzmocnienia nie tylko rąk.

Łucznictwo jest wielowymiarowe. Występują wielbiciele rekonstruowania historii, ubierający na zawody kostiumy tworzone na wzór tych ze średniowiecza i strzelający z reprodukcji broni z tamtych czasów (łucznictwo historyczne). Są też specjaliści w posługiwaniu się innowacyjnymi łukami bloczkowymi z charakterystycznym systemem naciągania, z narzędziami celowniczymi, które są wykonane z włókien węglowych i aluminium (łucznictwo sportowe).

Fotografowanie, to coś o stokroć więcej niż tylko technika. To magia. Możliwość zapisu na negatywie fotograficznym czy też matrycy, czułej na światło, ulotnych chwil a, często także emocji. Fotografia, to zestaw wielu różnych technik, których celem jest trwałe uchwycenie pojedynczego obrazka za pomocą światła. Tradycyjna fotografia, rozpoznawana również, jako fotografia analogowa, związana jest z chemicznym działaniem związków światła i srebra. Podzielona została na fotografię monochromatyczną oraz fotografię barwną. Asortyment fotograficzny to bliskie wszystkim negatywy, błony cięte przeznaczone do aparatów wielkoformatowych, klisze perforowane przeznaczone do aparatów małoobrazkowych, a także błony zwojowe do aparatów średnioformatowych.